هواپیمایی ایژین

شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز (Aegean Airlines) از سال ۲۰۰۹ به جایگاه بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی یونان دست پیدا کرده است و در سال ۲۰۱۷ نیز برای ششمین سال متوالی به عنوان ایرلاین برتر خطوط هوایی منطقه اروپا معرفی شد.

ایژین; هواپیمایی یونان، برترین خط هوایی اروپا در 6 سال اخیر

تاریخچه

شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز (کد یاتا: A3، کد ایکائو: AEE) در سال ۱۹۸۷ در یونان تاسیس شد و در ابتدای فعالیت در زمینه خدمات‌رسانی خصوصی، به ویژه آمبولانس هوایی، فعالیت می‌کرد تا اینکه در تاریخ هفدهم فوریه سال ۱۹۹۲ به اولین ایرلاین خصوصی یونان تبدیل شد.

سپس در سال ۱۹۹۴ این ایرلاین نوپا توسط گروه واسیلاکیس (Vasilakis Group) خریداری شد و پروازهای خصوصی را به از آتن به سراسر جهان با هواپیماهای لیرجت (Learjet) برقرار کرد.

آیا می دانید ایژین ایرلاینز بزرگ ترین شرکت هواپیمایی یونانی است؟ - ایوار

در سال ۱۹۹۹ و با آغاز پروازهای سیستمی، نام «هواپیمایی ایژین» انتخاب شد. در ادامه روند توسعه و تجهیز ایژین ایرلانیز در سال ۲۰۰۰ دو برند جدید AVRO RJ100 و ATR72 به ناوگان ایزین ایرلاینز افزوده شدند.

در سال ۲۰۱۴ هواپیمایی ایژین و اتحاد با اعلام رسمی شراکت خود، اولین پرواز مستقیم به دبی را جشن گرفتند. همچنین، ایژین ایرلاینز از سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۷، به صورت متوالی، جایزه بهترین ایرلاین منطقه‌ای اروپا را از اسکای تراکس دریافت کرد.

ایژین ایرلاینز از سال ۲۰۱۰ به عضویت اتحادیه استار درآمد و در سال ۲۰۱۲ نیز اقدام به خرید هواپیمایی ملی یونان به نام «المپیک ایر» کرد؛ با این وجود حامل پرچم محسوب نمی‌شود.

دفتر مرکزی ایژین ایرلاینز در شهر کیفیسیا، واقع در استان آتیک، قرار دارد و فرودگاه‌های بین‌المللی آتن و سالونیک قطب‌های مرکزی و اصلی این شرکت هواپیمایی نیز محسوب می‌شوند.

ناوگان هوایی

هواپیما تعداد (فروند)
ایرباس A319 ۱
ایرباس A320-200 ۳۸
ایرباس A321-200 ۸

کلاس‌های پروازی

ایژین ایرلاینز دارای دو کلاس پروازی اکونومی (Economy) و بیزنیس (Business) است. منوی غذایی مسافران در هر دو کلاس پروازی از غذاهای یونانی انتخاب شده‌اند.

مسافران بین‌المللی بیزینس کلاس علاوه بر این دارای انتخاب دو نوع غذای گرم هستند. برای مسافران داخلی بیزنس کلاس نیز حین پرواز غذاهای سرد بهره‌مند می‌شوند.

بار مجاز

اکونومی بیزینس
داخل کابین یک کیف دستی به وزن حداکثر ۸ کیلوگرم دو کیف دستی به وزن ۸ و ۵ کیلوگرم
قسمت بار ۲۳ کیلوگرم ۳۲ کیلوگرم

مقصدهای پروازی

هواپیمایی ایژین هر هفته دارای سه پرواز مستقیم رفت و برگشت از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در تهران به فرودگاه بین‌المللی آتن است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید